Pilates

  • Pilates – metoda ćwiczeń mającą na celu stworzenie równowagi w ciele oraz wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania. Zaletą tych zajęć jest odciążenie kręgosłupa, poprawa postawy, uelastycznienie ciała, obniżenie poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.

Dla kogo? Dla osób niezależnie od wieku i sprawności fizycznej, którzy chcą uelastycznić i wzmocnić swoje ciało, zapobiegać problemom bólowym kręgosłupa. Jak i również dla sportowców którzy chcą wzmocnić mięsnie głębokie by osiągnąć jeszcze lepsze wyniki sportowe lub powrócić do pełnej sprawności po kontuzji.

Dlaczego właśnie PILATES i co w nim takiego nadzwyczajnego❓❓❓

  • Podczas zajęć łączymy rozciąganie, wzmacnianie i wytrzymałość, poprzez harmonijny ruch do dźwięków spokojnej muzyki.
  • Wzmacniamy gorset mięśniowy poprzez poprawne ustawienie każdego stawu i dodajemy ruch i dodajemy opór (własny ciężar, wykorzystujemy inne sprzęty lekkie: piłki, gumy, wałki, i inne) w konsekwencji doprowadza to do silnej i poprawnej sylwetki.
  • Poprawne ustawienie stawów i jednostajna praca powoduje że mięśnia się same rozciągają bez rozciągania, a to dlatego że zostały poprawnie ustawione i inne mieście zaczynają pracować.
  • Podczas tych zajęć pracują mięśnia, które dawno już nie pracowały prawidłowo albo w całej ich funkcjonalności.
  • Harmonijne zajęcia takie jak Pilates w dużym stopniu regulują gospodarkę hormonalna tak dziś rozregulowaną, dlaczego? Ruch podczas Pilatesu nie obciąża ciała, ale to nie znaczy że się nie zmęczysz, a dzięki jednostajnym ruchom reguluje w ciele wiele procesów.
  • A dlaczego jest dobry na kręgosłup, dlatego że wzmacnia mięśnie wokół kręgosłupa, a sam ruch w Pilatesie, rozluźnia kręgosłup, tak że nawet nie ruszany przez lata kręgosłup z przepuklinami zaczyna odzyskiwać swoją funkcjonalność.
  • Efekt estetyczny co prawda na końcu ale dla większości najistotniejszy, Pilates wysmukla ciało, kształtuje talię, pośladki, ręce i plecy.
  • Wzmacnia prawidłowo gorset mięśniowy, czyli bazę naszego ciała, dlatego jest dziś używany jako podstawa treningu dla Sportowców wielu dziedzin takich jak: Piłka Nożna, Gimnastyka Sportowa, Taniec, Rugby, Bieganie, wielu się już przekonało że Pilates daje całą bazę do dalszego ruchu.